Dobra literatura,  Offside

Wojna płci

Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa – czy zgadzamy się z tą opinią? Najpewniej większość zapytanych osób śmiałoby odpowiedziała, że jest to racja, ponieważ panowie zachowują się zupełnie inaczej niżby kobiety chciały. Nie można jednak powiedzieć, że z kobietami jest lepiej. Pomimo jednak bardzo mocno zauważalnych różnic należy powiedzieć, że zarówno jedna, jak i druga płeć wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu tworzą (prawie) harmonijne związki. W wielu sytuacjach można jednak nadal natknąć się na wojnę płci. Przykładem tego może być książką “Offside. Siostry Barker. Tom 1” autorstwa Juliany Stone (https://www.taniaksiazka.pl/offside-siostry-barker-tom-1-juliana-stone-p-1335722.html).

Kiedy jest się kobietą

Autorka tej książki we wspaniały sposób poruszyła bardzo życiowy temat, jaką jest wojna płci. Niby żyjemy w krajach nader rozwiniętych, gdzie wielu facetów wie, że kobiety są w pewnych dziedzinach dobre tak samo jak oni lub nawet lepsze – jednak czasem jest im się bardzo ciężko z tym pogodzić. Czego doskonałym przykładem jest właśnie główna bohaterka tej książki Bille Jo-Baker. Bille wraca po kontuzji do swojego rodzinnego miasteczka, gdzie nie była już dawno. W planach ma dołączenie do miejscowej męskiej ligi hokeja. I całkiem prawdopodobne, że nie zrobiłaby się z tego taka afera ale Bille to kobieta i nikt nie wyobraża sobie, że mogłaby ona dołączyć do chłopaków na lodzie. W sumie, to jest kilka osób, które może i poparłyby ją w decyzji ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Większość jest na nie a już zdecydowanie cały zespół – pomimo tego, że Bille jest świetnym graczem na lodzie i ma wspaniałe wyniki, jeżeli chodzi o ilość zdobytych bramek. Bille jednak się nie poddaje i postanawia udowodnić na co ją tak naprawdę stać.

Kobieta i mężczyzna

Bille nie przejmuje się niechęcią innych.Jedynie co ją interesuje a właściwie to kto – to Logan Forest – przystojniak z dawnych lat, który w każdy piątek zaczął z nią teraz wychodzić na lodowisko pojeździć na łyżwy. Bille chciałaby, żeby Logan się w niej zakochał, jednak on chyba nadal widzi w niej chłopczycę z dzieciństwa. Czy to się zmieni? “Offside. Siostry Barker. Tom 1” Julianny Stone to wspaniała opowieść o tym, jak Bille musi sobie radzić z osobami, które są przeciwko niej. To walka z siostrami oraz z mieszkańcami miasteczka, którzy uważają, że nie powinna wyróżniać się z tłumu a już na pewno nie grać w męskiej drużynie. Billie będzie musiała również walczyć o Logana. Czy dostrzeże on w niej kogoś więcej – seksowną kobietę, która już od dawna jest w nim bez pamięci zakochana? Oj, panie nie będą mogły oderwać się od tej romantycznej opowieści przez długi czas.

Background obraz autorstwa mindandi - www.freepik.com